0
0

چگونه خلاقیت را در کودکان مان افزایش دهیم؟

1386 بازدید
چگونه خلاقیت را در کودکان مان افزایش دهیم
Rate this post

چگونه خلاقیت را در کودکان مان افزایش دهیم ؟

اگر بزرگسالانی خلاق و با قوه تخیل می خواهیم ، باید از سال های اولیه زندگی آن ها برای این کار برنامه ریزی کنیم. هر چه کودکان در این سن یاد بگیرند با آن ها خواهد ماند. به همین منظور در این پست از کافه اِسکولگرام می خواهیم با هم درباره اینکه چگونه خلاقیت را در کودکان مان افزایش دهیم صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

بازی کردن؛ مهم یا بی اساس؟

همه می دانیم که بازی ، تفریح و سرگرمی از نیاز های یک کودک به شمار میرود. خیلی ها شاید هنوز هم که هنوز است بازی کردن را یک عمل بیهوده ، بی هدف و کم ارزش بدانند و فرزندان خود را فقط مجبور به یادگیری نکات علمی ای که حتی در اکثر مواقع در حد سن کودک نیست بکنند. در حالی که شاید حتی کودک بتواند مانند یک ربات کلی مطالب علمی را یاد بگیرد و با گفتن آن ها پیش آشنایان آن ها را شگفت زده بکند ، اما این موضوع اصلا برای کودکان خوب نیست و کودکی که در آن بازه زمانی عمر خود بازی و تفریح نکند ، کودک شادی نیست و صرفا یک ربات انسان نماست. شاید باورتان نشود اما در همین عصر هم که توصیه کارشناسان و روانشناسان امر تربیت فرزند بر این است که کودکان باید بازی کنند، هنوز هم والدینی هستند که به پوچ بودن بازی اعتقاد دارند! حتی خود من که این مقاله را آماده کرده ام این موضوع را چند بار به چشم خودم دیده ام.

 

اما موضوع اصلی بحث امروز ما اینجاست که چگونه خلاقیت را در کودکانمان افزایش دهیم ؟

افزایش خلاقیت در کودکان راه های مختلفی دارد و بسته به سن کودک هم هست. در این مقاله می خواهیم راه مختلفی را مطرح کنیم که خودم شخصا این موضوعات رو امتحان کردم و نتایج شگفت انگیزی گرفتم. در هر زمانی راه هایی وجود دارد که شاید از شنیدنش تعجب هم بکنید اما شک نکنید که همه ی این ها برای کودکان جالب و هیجان انگیز هستند. از غذا خوردن گرفته تا انواع مختلف بازی ها و کتاب خواندن ها. همراه ما باشید با یک مقاله بسیار جالب که قول می دهم بدون شک نظر شما را جلب می کند و دل تان می خواهد هر چه سریع تر روی کودک تان امتحان کنید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://schoolgram.ir/?p=1500
اشتراک گذاری:
اِسکولگرام
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد چگونه خلاقیت را در کودکان مان افزایش دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.