0
0

تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان

1928 بازدید
تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان - اسکولگرام
۵/۵ - (۲ امتیاز)

تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان

در این پست از مجله اِسکولگرام می خواهیم با هم تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان را بررسی کنیم و چند نمونه از مزایای آن را با هم مرور کنیم.

همان طور که می دانیم دوران کودکی از نقش حساس و تعیین کننده ای برخوردار است. توجه به این دوران تا آن جا است که اولا کودکی ( خصوصا سنین آغازین آن ) از جانب روان شناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت غالبا به عنوان برجسته ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان شناخته شده است. ثانیا وجود تعارضات ، اختلالات و نابسامانی های روانی در این سنین را از عوامل اساسی در سراسر زندگی دانسته اند.

بازی های گروهی باعث می شود فرزندان خود را با طیف وسیعی از فعالیت هایی که نمی توانند در خانه انجام دهند آشنا شوند. همچنین روش ایمن برای والدین است که به فرزندانتان می آموزد تا با افراد دیگر ارتباط اجتماعی برقرار کنند و چیز های جدید را تجربه کنند. در ادامه به تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان می پردازیم.

پیشرفت مهارت های اجتماعی کودکان

کودک ممکن است از ابتدا اجتماعی باشد یا ترجیح می دهد به تنهایی بازی کند که در هر دو حالت خوب است. هر کودک رویکردی نسبت به پیشرفت مهارت های اجتماعی خود دارد.
اما از سنین سه تا پنج سالگی کودکان باید با همسالان خود تعامل داشته باشند. دقیقا زمانی است که مهارت های اجتماعی آموخته می شود ؛ یک درس بسیار مهم برای بزرگسالی.

ایجاد اعتماد به نفس در کودک

کار واقعی در خانه شروع می شود ، زیرا بهترین مورد برای رشد کودکان داشتن روابط خوب با اعضای خانواده و اقوام است. این مسئله به کودک احساس دلبستگی و ثبات می دهد ، خواه ایجاد روابط با والدین باشد خواه با مادربزرگ ها ، عمه ها ، دایی ها یا سایر اقوام و اطرافیان باشد.

مهمترین مزیت بازی گروهی این است که کودکان یاد می گیرند به والدین یا اطرافیان شان کمک کنند. از دیدگاه عاطفی ، این مهارت ، رابطه کودک و والدین را تقویت می کند ، زیرا تجربه ای مشترک ایجاد می کند.

در عین حال ، کودک در بازی گروهی با افراد جدیدی ملاقات می کند ، که امکان آزمایش فضایی ایمن با وجود جدایی از والدین آن ها را فراهم می کند که مزیت مهم برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان و ترغیب آن ها به استقلال از سنین پایین است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://schoolgram.ir/?p=1376
اشتراک گذاری:
اِسکولگرام
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

6 نظر در مورد تاثیر بازی های دسته جمعی در کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.